text.skipToContent text.skipToNavigation

Sıcak Günlerin Serinleten Lezzetleri

Sıcak yaz günlerinde içinizi serinletecek en nefis tarifler bu kitapta sizin için bir araya geldi. Üstün teknolojili Thermomix ile kısa sürede ve kolaylıkla hazırlayacağınız bu özel tarifler sayesinde yaz mevsimi artık çok daha keyifli geçecek.

135,00 TL

Stokta Mevcut
KDV dahil, ücretsiz kargo

Ürün Detayları

İşte yaz aylarının vazgeçilmezlerinden biri: Dondurma!

 

Dondurma denince insanın aklına tazelik, ferahlık ve mutluluk geliyor. Ailedeki en küçükten, en büyüğe kadar herkesin favorileri arasında yer alıyor dondurma.

 

Dondurmanın ilk nerede ve nasıl ortaya çıktığı araştırıldığında, net bir cevapla karşılaşamıyoruz. Birçok rivayet var: Dondurma muhtemelen soğutulmuş şarap ve diğer buzlanmış nektarlardan gelişen bir yiyecek. Milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in buzlu nektarları bulmasıyla da anılıyor. Eski Roma kayıtlarından elde edilen bilgilerde ise imparator Neron’un Apenines dağına kar ve buz getirmeleri için köleler yolladığı ve bu karlara meyve nektarı, bal ve şerbet karıştırttığı da kayıtlarda var. Bir diğer rivayet ise, ilk dondurmanın günümüzden yaklaşık 3 bin yıl önce Çin’de bulunduğu şeklinde. 1296 yılında Marko Polo’nun Çin gezisi sırasında öğrendiği buzlu içecek tariflerini beraberinde Venedik’e getirmesiyle birlikte Avrupa’nın dondurmayla tanıştığı söylenir.

 

Hangisinin gerçeğe en yakın rivayet olduğunu bilmiyoruz, ama Thermomix® ile yaptığınız dondurmalarla evinizde tarih yazacaksınız; orası kesin! Katkısız,besleyici ve pratik dondurma tariflerimizle bu yazı serinletmek artık sizing elinizde.

 

Sevdiklerinizle mutlu anlar geçirmeniz dileğiyle,

Gönderim ve Ödeme Seçenekleri 

İnternet sitemiz üzerinden verilen siparişler en geç 2 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilecektir.

İstanbul içi gönderiler Biçözüm tarafından, Istanbul dışı gönderiler UPS kargo firması ile gönderilmektedir.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sevk irsaliyesi ile belirttiğiniz adrese teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine "Telefon İhbarlı" olarak gönderilmektedir. Siparişiniz kargo şubesine geldiğinde, alıcı telefonla aranarak haberdar edilir. Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo takip numarası ile siparişinizi ilgili kargo firmasının websitesinden veya  +90 850 255 30 00 çağrı merkezimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Kolilerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalı ve    +90 850 255 30 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik veya hasarlı teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.

İçindekiler