text.skipToContent text.skipToNavigation

Çorbalar ve Pilavlar

Sofralarımızın olmazsa olmazı çorbalar, vazgeçilmezi ise pilavdır. 12 mutfak aletinin yaptığı herşeyi tek başına yapan, üstün teknoloji mutfak robotu Thermomix ile kolayca ve çabucak hazırlayacağınız çorba ve pilav tarifleri bu kitapta bir araya geldi. Birbirinden lezzetli tariflerimizle, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için her öğünü ziyafete dönüştürmek artık elinizde

110,00 TL

Stokta Mevcut
KDV dahil, + kargo ücreti

Ürün Detayları 

Gündelik sofralarda olduğu kadar kutlama ve özel gün sofralarında da mutlaka bulunan çorba ve pilavlar Türk mutfağında geleneksel hale gelmiş yemek çeşitleridir.

İyi bir akşam yemeği menüsünün olmazsa olmazı, sıcacık, iç ısıtan bir çorbadır. Batı kültürlerinde sadece iştah açıcı olarak tüketilen çorba, Türk mutfağında yemek olarak da yer almaktadır. Saray sofralarının bile vazgeçilmezi olan çorbalar, besin değerlerinin yüksekliği ve zengin çeşitleri ile öğle ve akşam yemekleri dışında sabah kahvaltılarında dahi tüketilir. Sayısız miktarda çorba içeren Türk mutfağının en güzel hediyelerinden biri şüphesiz dünyanın ilk hazır çorbası olan tarhanadır.

Mütevazı menülerin olduğu kadar ziyafet sofralarının da değişmez bir diğer elemanı ise pilavdır. Pilav, hem her türlü yemeğin yanında uygun bir garnitür oluşturabilir, hem de pek çok çeşidiyle, en mükemmel ana yemek türlerinden birisi olabilir. Türkiye'de "pilav" denildiğinde ilk akla gelen pirinç pilavı olsa da, bulgur pilavı, kuskus pilavı, arpa şehriye pilavı gibi başka malzemelerden yapılan pilavlar da sofralarımızda yer bulmaktadır. Az malzemeyle hazırlandığı için basit bir yemek gibi görünse de; tane tane dökülen, tam kıvamında mis gibi pilavlar yapmak gerçek ustalık isteyen bir iştir.

Biz de, Thermomix® olarak, Türk mutfağının bu vazgeçilmez iki yemeği üzerine çalıştık ve şeflerimiz tarafından özenle hazırlanan 18 farklı çorba ve pilav tarifini bu kitapçıkta derledik.

Gönderim Seçenekleri 

İnternet sitemiz üzerinden verilen siparişler en geç 2 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim edilecektir. İstanbul içi gönderiler Biçözüm tarafından, Istanbul dışı gönderiler UPS kargo firması ile gönderilmektedir.

Kargo şirketi, satın aldığınız ürünleri sevk irsaliyesi ile belirttiğiniz adrese teslim etmektedir. Belirtilen adreste bulunmamanız durumunda, kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılmaktadır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Kargo firmalarının adrese teslim yapamadığı köy ve beldelerde ise sipariş, alıcının adresine en yakın kargo şubesine "Telefon İhbarlı" olarak gönderilmektedir. Siparişiniz kargo şubesine geldiğinde, alıcı telefonla aranarak haberdar edilir. Bu durumda alıcının, siparişi kargo şubesinden alması gerekmektedir. Türkiye genelinde adalara teslimatlar ise kargo firmalarının geçerli kısıtlamaları çerçevesinde yapılabilmektedir. Siparişinizi oluşturduktan sonra SMS ile tarafınıza iletilecek olan kargo takip numarası ile siparişinizi ilgili kargo firmasının websitesinden veya  +90 850 255 30 00 çağrı merkezimiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Kolilerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalı ve    +90 850 255 30 00 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik veya hasarlı teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir. Fatura ibraz edilmeksizin değişim ve iade işlemi yapılamamaktadır.

İçindekiler