text.skipToContent text.skipToNavigation
aksesuarlar-banner.png

 

 

TM5 VE TM6 AKSESUARLARI İLE TANIŞIN

 

TM6 KARIŞTIRMA KABI TÜM PARÇALAR

Mutfağınızda bir Thermomix®'e sahip olmak, tıpkı kendi özel şefinize sahip olmak gibidir. Emrinizde olan ekstra bir Karıştırma Kabı ile mutfak deneyimlerinizi hızlandırın ve daha az zamanda fazla yemek yapmanıza yardımcı olun. Paslanmaz çelikden üretilen Thermomix® TM6 Karıştırma kabı, akıllı bir ısıtma sistemine, 2.2 litre kapasiteye ve güvenlik kilitleme mekanizmasına sahiptir.

Isıtma sistemi ve sıcaklık sensörü her yemek yapışınızda yemeğinizin mükemmel olmasını garantilemek için karıştırma kabının tabanına entegre edilmiştir. Karıştırma kabı aynı zamanda pilav, makarna, sebze ve başka yiyecekleri nazikçe pişirmenize yarayan bir süzgeci de tutacak şekilde tasarlanmıştır.

*Bu Karıştırma Kabı yalnızca Thermomix® TM6 ile çalışır.

TM6 Sıçrama Önleyici

Sıçrama önleyici çok yüksek sıcaklıklarda kullandığınızda ve buharın çıkması gerektiğinde karıştırma kabını kapatmak için kullanılır. Ayrıca sıçrama koruması, daha yüksek sıcaklıklarda pişirirken sıcak içeriğin sıçramasına karşı koruma sağlar.

TM6’nın yüksek sıcaklık modu içeren rehberli pişirme tariflerinde kullanılması gerekir.

TM5 & TM6 Bıçak Kapağı

Bıçak kapağı, karıştırma bıçağının üzerine oturur ve bıçakların malzemelerle temasını önler - yavaş pişirme ve sous-vide (vakumda pişirme) yemekleri hazırlamak için mükemmeldir.

Thermomix® TM5 veya TM6'nız için yenilikçi bir aksesuar olan bıçak kapağı, karıştırma bıçağının üzerine oturacak şekilde akıllıca tasarlanmıştır. Eşsiz dalga tasarımı eşit sıcaklık dağılımı sağlarken, karıştırma kabını sıvılarla doldururken ve pişirme süresi boyunca yerinde kalacaktır.

Sertifikalı, yüksek kaliteli, gıdaya uygun plastikten yapılmış Thermomix® bıçak kapağı, TM6’nın Yavaş Pişirme ve Sous-vide (vakumda pişirme) yemekleri için Thermomix® mutfağınıza mükemmel bir ek aksesuardır.
 

TM6 Süzgeç

Süzgeç, buharda pişirme veya kaynatma için yiyecekleri döner bıçaktan uzak tutar ve ek güvenlik için kapak kapanır. Kapak, süzgecin aşırı doldurulmasını önlemektedir.

Süzgeç, daha hassas yemekler hazırlamak için kullanılır. Aynı zamanda meyve veya sebze sularını süzmek için de kullanılabilir. 1,4 lt’dir. Sıvıları azaltırken (örneğin soslarda), süzgeç karıştırma kabı kapağına da yerleştirilebilir ve ölçü kabı yerine sıçrama koruması olarak kullanılabilir.

Daha da fazla güvenlik için, süzgeç bir kapakla kapatılmıştır. Süzgece kalıcı olarak tutturulmuştur ve hiçbir zaman çıkarılmamalıdır. Kapak, süzgecin aşırı doldurulmasını önler. Kapak çıkarılırsa, sabitleme hasar görür ve böylece kapak tekrar takılamaz.
 

Hemen satın alın

TM6 Karıştrıma Bıçağı

Çok amaçlı karıştırma bıçağı Thermomix®'in kalbidir. Karıştırma bıçağı düşük hızlarda hareket eder, orta hızlarda (2-4) karışır ve daha yüksek hızlarda doğrar veya öğütür. Ek olarak, daha yumuşak karıştırma veya parçalama için ters işlev seçilebilir.

TM6 için karıştırma bıçağı, en yüksek sıcaklığa kadar sıcaklıklara dayanıklı bir şekilde dayanması için modifiye edilmiş malzemelerle yeni geliştirilmiştir. TM5 karıştırma kabı ile uyumlu değildir.TM5 bıçağı ayrıca TM6 karıştırma kabı ile uyumlu değildir.
 

Hemen satın alın

TM6 Ölçü Kabı

Ölçü kabı, hem karıştırma kabı kapağının girişi olarak iş görür hem de 100 ml’e kadar malzemelerinizi ölçmeye yarar.

Ölçü kabı, ısı kaybını önlemek için karıştırma kabı kapağındaki delik için bir kapatma başlığıdır ve malzemelerin taşmasını önler. Şeffaf olmayan ve kapakta güçlü bir tutuş sağlayan değiştirilmiş malzeme bileşimi. Kapak, ölçü kabından tutularak hazneden çıkarılabilir. Malzeme bileşimi hacmi 5 desibele düşürür. Sıvıları ölçmek için ölçü kabını da kullanabilirsiniz. 100 ml ve 50 ml işaretlidir. Az miktarda sıvı eklemek isterseniz (örn. Emülsiyon), ölçü kabını çıkarmanıza gerek yoktur. Sıvıyı yavaşça kapağa dökün. Yavaş yavaş karıştırma kabına damlayacaktır
 

Hemen Satın Alın

TM6 Spatula

Thermomix® karıştırma kabı ile mükemmel çalışacak şekilde şekillendirilmiş bu spatulanın en son versiyonu esnektir ve süzgeci kolayca çıkarmak için kullanılır. En küçük detayına kadar düşünülerek Thermomix® karıştırma kabına mükemmel uyumda tasarlanmıştır. Karıştırma kabının şekline tam uyacak şekilde yapılmış olan spatula, kabın duvarlarına ulaşır, her köşeye erişip sıyırmayı kolaylaştırır ve yemek artığını azaltır.

Sapındaki güvenlik koruması, motor çalışırken bile bıçağa değmeden spatulayı kabın kapağından içeri sokmanızı sağlar. Güvenlik korumasının şekli bıçağa işaret edecek şekilde yapılmıştır, yani nereyi sıyırdığınızı biliyor olacaksınız. Şekli aynı zamanda çalışma masanızdan yuvarlanıp düşmesine engel olacaktır, bu da akıllı tasarımının başka bir örneği. Bir başka pratik detay ise Thermomix® spatulasının arkasındaki, süzgecin çentiğine oturacak şekilde tasarlanmış, kullanışlı kancadır. Kancayı çentiğe takarak ellerinizi yakmadan süzgeci sıcak bir karıştırma kabından kolayca çıkartabilirsiniz. Bu ürün Thermomix® TM5 ve TM31 ile uyumludur.
 

TM6 Spatula

TM6 & TM5 VarOMA

Varoma, tüm Thermomix® aksesuarları gibi, her mutfağa uyacak şekilde çarpıcı tasarımı en son teknolojiyle birleştirir. Tabağı, tepsisi ve kapağı dahil tüm bileşenler, gıdaya uygun, yüksek kaliteli polipropilen kullanılarak üretilmiştir ve tamamen bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Thermomix® Varoma, her mutfakta bulunabilecek harika bir alet ve taze malzemeleri mükemmel şekilde buharda pişirmenin daha nazik ve daha kolay bir yoludur.

Varoma ve aynı anda Thermomix® karıştırma kabında yemek pişirmek size zaman kazandıracaktır. Örneğin, Karıştırma kabında çorba, Varoma tabağında balık ve tepsisinde taze sebzeleri aynı anda pişirebilirsiniz. 30 dakika kadar kısa bir sürede hazırlanabilen sağlıklı, eksiksiz bir yemek için dilerseniz süzgeçte de aynı anda patates veya pirinç hazırlanabilir.