text.skipToContent text.skipToNavigation

TASARIM VE AKILLI PİŞİRME

Titiz mühendislikle akıllıca tasarlanmış Thermomix, fonksiyonların basit kullanılmasını sağlayarak yemek deneyiminizi geliştirmek ve mutfağınızı daha üretken yapmak için yenilikçi özelliklerle donatılmıştır.

Estetik ve Hassas Mühendislik Birleşti

 

 

TASARIM ESTETİĞİ & KULLANIŞLILK

Thermomix'in inanılmaz çok yönlülüğü her zaman akıllı ve yenilikçi tasarımını ve detaya olan dikkatini yansıtmıştır. Thermomix'in son modeli TM5, rehberli pişirme ve tek tuşla bütün özellikleri ayarlanabilen kolay, anlaşılabilir kontrol sunan yenilikçi dokunmatik ekranıyla mutfak aletini dijital çağa taşıyor. Yemek kitaplarını dijitalleştirdik, yani artık tarifleri adım adım ekranda görüp takip edebilirsiniz. Bütün bu yenilikçi ve pratik özellikler enerji performansıyla birleşip Thermomix'i mutfakların şampiyonu yapıyor!

 

Kullanım

 

 

Riskleri azaltırken daha hızlı gelen sonuçlar. Thermomix -özellikle hızlı çalışıyorsanız- güvenlik ve kullanışlılık sağlayan akıllı, entegre, “hepsi bir arada” bir yaklaşıma sahiptir.

SICAKLIK KONTROLÜ – YEMEK YAPMAK ARTIK KOLAY

Thermomix olağanüstü yetenekleriyle yemeği hem pişirip hem de hazırlayabilir; yemek yapmayı kolaylaştırması ve zaman kazandırmasının en önemli sebebi de bu özelliğidir. Yemeği etkili bir şekilde 37-120 derece arası sıcaklıkta pişirebilmesi, sıcaklığı sabitlemeye yarayan entegre sıcaklık sensörü ile birleşip tüm yiyeceklerinizde istenilen tadı, rengi ve besin değerini korumanızı sağlar.

Bu sırada, sürekli dönen bir bıçak yemeğinizin dibinin tutmasını engellemeye yardımcı olur. Entegre özellikleri Thermomix'in fazla ısınmasını engeller, bu da sizin içinizin rahat olması ve yemeği güvenle  kendi kendini hazırlamaya bırakmanız anlamına gelir. Zamanınız size kalır!

Bunların hepsi, ocağın başında durup yemeği karıştırmaya, taşan ya da yanan yemeklere son demek!

KİLİTLEME ÖZELLİĞİ – ETKİLİ & GÜVENLİ

Yeni kilitleme özelliği, Thermomix'i kullanmayı hiç olmadığı kadar kolay yapıyor ve otomatik kilidi yemek yaparken kapağı açıp kapatmayı kolaylaştırıyor.

Thermomix'in güvenli kilidi bıçak dönerken kapağın kapalı kalmasını sağlıyor ve pişen yemek fazla sıcakken kapağın açılmasını engelleyecek kadar da akıllı, bu sayede sıçrama riski büyük oranda azalıyor. Bu özellik hem pişiren hem de karıştıran bir alet için çok önemlidir.

Thermomix'in açık ya da kapalı olduğu her zaman bellidir, bu sayede pişirip karıştırırken her şeyin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. Bu sizin hızlı, etkili ve güvenli çalışmanızı sağlar.

Donanım

MOTOR - YÜKSEK PERFORMANS, GÜVENİLİR VORWERK DİRENÇ MOTORU

Dünyanın her yanından milyonlarca mutlu müşteri her günThermomix'i güvenle kullanıyor. Bunun sebebi Thermomix'in dokunmatik ekran gibi yenilikçi özelliklerle dolu olması ve mutfaklarda günlük kullanım için kusursuz bir mühendislikle üretilmesidir.

Thermomix'i diğer mutfak aletlerinden ayıran donanım özellikleri karıştırma bıçağının hızı ve yönü üstünde kesin kontrol sağlayan ve en zorlu mutfak işlerinin bile altından kalkabilecek 500W gücünde bir motoru içerir.

Motor, karıştırma kabı ve karıştırma bıçağı ünitesi, Thermomix'in en sert baharatları bile öğütecek ve aynı zamanda da risotto ya da çorbayı kıvamını korumak için nazikçe karıştıracak özellikte olması için, birlikte mükemmel uyumda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

Tasarımlarımız ve yaptıklarımız, günlük mutfak işlerinizi büyük oranda kolaylaştırır.

TARTI - ENTEGRE ELEKTRONIK TARTI

Thermomix kusursuz bir şekilde entegre edilmiş bir tartıya sahiptir. Tek yapmanız gereken tarifiniz için gereken malzemeleri tartmak ve yemek karışıyorken hatta düşük ısıda pişiyorken bile malzemeleri kabın içine ya da üstüne koymak. Sadece “Tartı” düğmesine basarak tartıyı her malzeme eklemek ya da tartmak istediğinizde sıfıra ayarlayın. Yeni TM5 ile, artık motor düşük hızda çalışıyorken bile tartıyı kullanabilirsiniz, yani cihaz çalışırken yemeğe yeni malzemeleri tartarak ekleyebilirsiniz. Motoru durdurmanıza gerek yok!

Mutfakta günlük kullanım hız ve sadelik demektir. Malzemelerinizi tartmak için fazladan bir tartıya ya da kaba ihtiyacınız yok, bu da demektir ki yıkanacak fazladan bulaşık da yok! Hatta isterseniz bir adımda pişirmeyi durdurabilir, malzemeleri tartabilir ve pişirmeye devam edebilirsiniz. Thermomix nerede kaldığınızı hatırlar ve adımı tamamlar.

Thermomix'in rehberli pişirme seçenekleri ve entegre edilmiş tartısı, tarifleri eksiksiz bir şekilde takip edip mükemmel sonuçlara ulaşmanızı sağlar!

ENERJİ VERİMLİLİĞİ – YEMEK YAPMANIN DÖRT AŞAMASI

Thermomix en zorlu işlerin üstesinden gelebilen, oldukça verimli ve yüksek performanslı bir mutfak aletidir. Birçok mutfak aletinin özelliğini etkili tek bir alette toplamasıyla ve her adım için gerekli zamanı ayarlayan Rehberli Pişirme gibi özellikleriyle, Thermomix çok daha hızlı ve verimli bir deneyim sunar. Thermomix ile, yemeğin birkaç adımı tek bir adımda toplanabilir. Örneğin, havuçlu kek için havuçları rendelemek ve malzemeleri karıştırmak tek adımda 20 saniyede gerçekleştirilebilir. Parçalayarak karıştırıp pişirebilir, karıştırarak pişirebilir, ya da pişirirken aynı zamanda haşlayabilirsiniz.

Thermomix bütün ailenize mükemmel bir yemek hazırlamak için gereken tek şey olması yönüyle size anında enerjiden kazandırır. Üç bölümü de kullanarak Thermomix ile sadece 30 dakikada balık, sebze, çorba gibi lezzetleri aynı anda pişirebilirsiniz. Bu, zamandan ve enerjiden tasarruf demek.!

Thermomix oldukça güçlü olmasının yanı sıra, motor hızı üzerinde kesin hakimiyetinizin olması ve anlaşılır Rehberli Pişirme seçenekleri sayesinde, hiçbir zaman motor gücünü artırmanız ya da gerekenden fazla çalıştırmanız gerekmez. Daha bile iyisi, eşsiz Thermomix Rehberli Pişirme özelliği motor gücünü ve zamanlamayı her aşamada sizin için ayarlar, yani mükemmel sonuçlar için tam da gereken enerji kullanılır.

DOKUNMATİK EKRAN – ÇIĞIR AÇAN YENİLİK

Çığır açan bir yenilik olan Thermomix'in renkli dokunmatik ekranı, kolay ve rahat yemek yapmayı dijital çağa taşıyor. Anlaşılır arayüzü, ürünün birçok özelliğine tek bir tuşla ve dokunmatik ekranla erişilebilmenizi sağlıyor.

Thermomix'i kullanmak sadeliğin ta kendisi! Dokunmatik ekrandaki anlaşılır menüler  Thermomix'in yemek pişirme özelliklerini kullanmayı kolaylaştırıyor, ve çığır açan bir yenilik olarak, artık tarifler direkt olarak Thermomix'te görüntüleniyor. Dokunmatik ekran aynı zamanda Thermomix'in Tarif Çipleri'ndeki tarifleri inceleyip mükemmel sonuçlar için talimatları takip etmenize yarayan Rehberli Yemek Pişirme özelliğini görüntülüyor. Yemek yaparken takip edebileceğiniz anlaşılır talimatlar sayesinde en karışık tarifler bile kolaylaşıyor. Hatta ekrana tıklayarak tarifin değişik versiyonlarını ve besin değerlerini inceleyebilirsiniz.

Thermomix tek bir kontrol tuşu ve dokunmatik ekranıyla sade ama güçlü bir deneyim sunuyor.

Harika lezzetler parmağınızın ucunda!