text.skipToContent text.skipToNavigation

THERMOMIX® AKSESUARLARI

Thermomix®'iniz on ikiden fazla mutfak aleti kullanarak yapacağınız işleri tek başına yapmak için tam donanımlı, oldukça güçlü ve esnektir. Minimum sayıda akıllı Thermomix® parçasıyla maksimum seviyede fonksiyona ulaşabilirsiniz.

İhtiyacınız olan herşey, zaten içinde!

VAROMA

Her mutfakta olması gereken harika bir alet ve taze yiyecekleri buharda pişirmenin daha nazik ve kolay yolu.

Thermomix® karıştırma kabında pişirebilmenin yanında, Varoma'da, kullanışlı ve zamandan kazandıran bir seçenek olarak, yemek yaparken aynı anda başka yiyeceklerinizi buharda pişirebilirsiniz. Örneğin, Varoma'ya biraz balık ve Varoma tepsisine taze sebzeler koyabilir ve Thermomix®'in harikalar yaratmasını izleyeyebilirsiniz! 30 dakika kadar kısa bir sürede hazırlanabilen sağlıklı ve besleyici bir yemek için patates ya da pilav eşzamanlı olarak süzgeçte pişirilebilir.

SPATULA

En küçük detayına kadar düşünülerek Thermomix® karıştırma kabına mükemmel uyumda tasarlanmıştır.

Karıştırma kabının şekline tam uyacak şekilde yapılmış olan spatula, kabın duvarlarına ulaşır, her köşeye erişip sıyırmayı kolaylaştırır ve yemek artığını azaltır. 

Sapındaki güvenlik koruması, motor çalışırken bile bıçağa değmeden spatulayı kabın kapağından içeri sokmanızı sağlar. Güvenlik korumasının şekli bıçağa işaret edecek şekilde yapılmıştır, yani nereyi sıyırdığınızı biliyor olacaksınız. Şekli aynı zamanda mutfak tezgahınızdan yuvarlanıp düşmesine engel olacaktır, bu da akıllı tasarımının başka bir örneği.

Bir başka pratik detay ise Thermomix® spatulasının arkasında, süzgecin çentiğine oturacak şekilde tasarlanmış, kullanışlı kancadır. Kancayı çentiğe takarak ellerinizi yakmadan süzgeci sıcak karıştırma kabından kolayca çıkartabilirsiniz.

SÜZGEÇ

Süzgeçte pişen yiyecekler haşlanma ya da buharda pişirilme işlemleri için bıçaktan uzak tutulurlar.

Süzgeç karıştırma kabına tam oturur ve patates, pilav ya da sebze gibi yan yemekler pişirmek için idealdir. Aynı zamanda meyve ve sebzelerinizi süzmeye de uygundur.

KARIŞTIRMA BIÇAĞI

Büyük güçle doğrama ve kıymanın yanında hafifçe karıştırmaya ve yoğurmaya da yarar.

İster fındık öğütmek ister ekmek hamuru yoğurmak olsun, Thermomix® karıştırma bıçağıyla ek parçalara gerek kalmadan hepsini kolayca ve hızlıca yapabilirsiniz. Herşey karıştırma bıçağıyla ve  karıştırma kabında yapılır. Sadece bir Thermomix® karıştırma bıçağı sayesinde, doğrayabilir, öğütebilir, parçalayarak karıştırabilir, rendeleyebilir, kıyabilir, karıştırabilir ve yoğurabilirsiniz. Bu size, yemek yapmada yeteneğiniz ne olursa olsun, besleyici ev yapımı yemekler yaparken kesinlikle paradan, zamandan ve emekten kazandıracaktır.

Sadece Thermomix® karıştırma bıçağıyla bunları yapabilmeniz inanılmaz, ama bu bıçağın akıllı tasarımı sayesinde mümkün. Hepsi farklı yüksekliklerde ve açılarda bulunan dört farklı bıçak Thermomix® karıştırma bıçağını oluşturur, ve bu da karıştırma bıçağını çok yönlü bir alet yapar. Küçük aksesuarlarla yemek yapmanın, kolay ve etkin olmasının yanı sıra temizliğin de kolaylaşacağından emin olabilirsiniz.

KARIŞTIRMA KABI

Akıllı entegre ısıtma sistemi ve 2.2 litrelik kapasitesiyle bütün aileniz için sağlıklı yemekler hazırlayabilirsiniz.

Isıtma sistemi ve sıcaklık sensörü her yemek yapışınızda yemeğinizin mükemmel olmasını garantilemek için karıştırma kabının tabanına entegre edilmiştir.

Karıştırma kabı aynı zamanda pilav, makarna, sebze ve başka yiyecekleri nazikçe pişirmenize yarayan bir süzgeci de tutacak şekilde tasarlanmıştır.

TARİF ÇİPİ

Tarif Çipleri yemek kitaplarını dijital çağa taşıyor. Basitçe Tarif Çipi'ni yerleştirerek tarifleri ve fikirleri inceleyerek ilham alabilirsiniz. Thermomix®'inizin açık ve anlaşılır arayüzü sayesinde tarifleri kategorilerine göre veya alfabetik olarak arayıp, besin değerlerini inceleyebilirsiniz.

Bir tarif seçin ve tarifi ekranda çıkan kolay, anlaşılır, adım adım gösterilen talimatlarla yaparak mükemmel sonuçlar elde edin. Ne kadar kolay olduğuna inanamayacaksınız. Rehberli Pişirme sayesinde Thermomix®'iniz zaman ve sıcaklığı her adım için önceden hazırlar. Eğer herhangi bir noktada durdurmak isterseniz Thermomix® bir önceki adımı hatırlar, sonradan kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. O kadar kolay ki, başarı gerçekten kaçınılmaz! Ayrıca yapmaya doyamadığınız tarifler bulduğunuzda da, bunlara bir sonraki sefer hızlı erişmek için favorilerinize ekleyebilirsiniz.

ÖLÇÜ KABI

Ölçü kabı karıştırma kabı kapağının girişi olarak iş görür, ancak aynı zamanda malzemelerinizi ölçmeye de yarar.

Kabın konik şekli Thermomix® kapağına oturmasını sağlar.

Tasarımı buharın kaçmasına izin verir ve kullananların kapaktan içeri sıvı dökmesine olanak sağlar. Normal kullanımda ölçü kabı kapağın üzerinde açık ucu yukarı bakacak şekilde oturur. Yani parçalayarak karıştırma sırasında daha az yemek yukarı sıçrar, böylece temizlik kolaylaşır. Yemek pişerken, ölçü kabı ısının kaptan dışarı çıkmamasını sağlar.

ÇIRPMA TELİ

Sos, mus ve krem şanti yapmak, yumurtanın beyazını çırpmak ve en sevdiğiniz aromalı tereyağını yapmak için mükemmel.

Çırpma teli, Thermomix®'in akıllı aksesuarlarının başka bir örneğidir ve en zor çırpma ve karıştırma işlerini çocuk oyuncağı kılar, karıştırma kabıyla mükemmel uyumda çalışır. Çırpma teli karıştırma bıçağının üstüne kolay ve güvenli bir şekilde oturtularak tek bir aksesuarla çırpmanızı ve karıştırmanızı sağlar. Kremalı pudingler ve soslar için de mükemmeldir!

KARIŞTIRMA KABI KAPAĞI

Karıştırma kabı kapağı doğru şekilde kapatıldığında, çevresindeki kolların kapanmasına imkan verir ve bu kapak çalışan bir Thermomix®'in güvenlik sisteminin bir parçasıdır.

Karıştırma kabı kapağının modeli güvenli, sağlam oturacak ve malzemelerin diğer kaplarda tartılmasını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Yani her seferinde Thermomix®'in kabında tartmak zorunda değilsiniz, tek yapmanız gereken kapağa kendi kabınızı koyup tartıyı sıfırlamak. Ya da basitçe malzemelerinizi kapağın üstüne yerleştirebilirsiniz. Ürüne yerleştirilmiş conta Thermomix®inizi kullanırken sızıntı olmamasını sağlar.