text.skipToContent text.skipToNavigation
modlar-banner.png

 

YEPYENİ THERMOMIX TM6'NIN MODLARINI KEŞFEDİN!

Mayalama Modu

Ev yapımı yoğurt yapmak için kullanılır. Doğru ve sabit sıcaklık bakteri üremesi için mükemmel ortamı yaratır. Ayrıca hamurların kabarmasına yardımcı olmak için de uygundur. Yiyecekleri 37-85° arasında en fazla 12 saat mayalanmaya bırakın.

Karıştırma Modu

Karıştırma modu, örn. shake veya smoothie yapmak için ekstra bir mikserin yerini tutar.  Püre, çorbalar, tatlılar, hepsi bu modda yapılır.

Malzemeleri maksimum 2 kg’a kadar karıştrıma kabına koyun. 5. hızda yavaş başlayacak ve tek kullanımda otomatik olarak 8. Hıza çıkacaktır. Tariflere entegre edildiğinde 6.dan 10’a kadar çıkabilir. Malzemelerin karıştırma kabından dışarı sıçramasını önlemek için daima ölçü kabını kullanın.

Su Isıtıcı Modu

Bu mod, bir su ısıtıcısını ayrı kullanmanın yerini almak için geliştirilmiştir.  Çalışma modunun kalan süresi gösterilmez çünkü - klasik su ısıtıcılarında olduğu gibi - ısıtma süresi başlangıç sıcaklığına ve su miktarına bağlıdır. 37-100°C arasında 100-1800 ml suyu ısıtabilir ve çay, biberon veya makarna için kullanabilirsiniz.  Suyun taşmasını önlemek için daima ölçü kabını kullanın.
 

Hamur Yoğurma Modu

Maksimum ağırlık 1000 g'dır. Hamur modu, sıcaklık 60°C'ye ulaşana kadar kullanılabilir. Malzemelerin karıştırma kabından dışarı sıçramasını önlemek için, kullanırken ölçü kabını kullanın. Ekmek, pide  hamurları gibi köfte de yoğurabilirsiniz.

Hamurunuz ağır olduğunda, daha iyi bir yoğurma sonucu için spatulayı kullanabilirsiniz. Kendi tariflerinizi deniyorsanız Thermomix'inizi asla gözetimsiz bırakmayın ve aşırı yükleme durumunda miktarları azaltın.
 

Turbo Modu

Mod ayarlandığında, seçiciyi çevirerek turbo ayarını başlatabilirsiniz. Turbo modunda, bıçak dakikada 10.700 dönüşe kadar hızlanır! Sıcaklık 60°C'ye ulaşana kadar en yüksek hızda 0,5 - 2 saniye arasında kısa bir doğrama için kullanılabilir. Toz haline getirilemeyecek malzemeleri veya otları  doğrayabilirsiniz. Örneğin;  Çikolata, set peynir, fındık, maydanoz gibi. Buna göre, güvenlik nedenleriyle, kilitleme kolları yalnızca ekrandan turbo modundan çıktığınızda açılır. Turbo ayarını yalnızca ekran üzerindeki zaman dilimlerinde kullanabilirsiniz. Ancak kadranı çevirerek turboyu tekrarlayabilirsiniz.

Tartma Modu

1 g aralıklarla hassasiyete sahiptir. Maksimum ağırlık toplam 6kg’dir. 2 kez 3kg’lık adımlarla çalışır. Yani adım başına masimum 3kg ilave edebilirsiniz. Modlar sırasında kullanılamaz.

Koyulastırma

Sosunuza mükemmel kıvamı garanti eder. Miktar, malzeme türü ve sıcaklığa göre pişirme süresini kontrol eder ve ayarlar.  Nişastalı soslar için önerilen sıcaklık 100ºC, yumurtalı soslar için 80ºC'dir.

Pilav Pişirici

Pirinç ve diğer tahılları her seferinde tek bir adımda mükemmel şekilde pişirebilirsiniz. Darı, bulgur ve buğday pişirmek için de kullanılabilir. 500 gr’a kadar pirinç pişirebilirsiniz.

Ön Yıkama Modu

Ön Temizleme Modu 5 dakika için önceden yapılandırılmıştır ve en yüksek sıcaklıkta pişirildikten sonra temizlik için özel olarak mod haline getirilmiştir. Örneğin: Et haşlama. Kalan parçacıkları daha iyi gidermek ve elle veya bulaşık makinesinde temizlemeyi kolaylaştırmak için farklı sıcaklık ve hızlarda çalışır.

Karıştırma kabına maksimum 1000 g su koyun ve bir damla bulaşık deterjanı dökün; Thermomix'iniz ön temizliği yapacaktır. Bıçağınız sıkıştığında da yardımcı olur.  

ÖN YIKAMA modunu, karıştırma kabına bir tarifin iki aşaması arasında hızlı bir temizlik yapmak istiyorsanız veya birkaç yemek hazırlıyorsanız ve karıştırma kabı her biri arasında yalnızca hızlı bir temizlik gerektiriyorsa da kullanabilirsiniz.
 

Yumurta Haşlama

İstediğiniz kıvama göre 5 farklı seçenekten birini seçerek yumurta haşlayabilirsiniz.

Vakumda Pişirme

Vakumda pişirme (Sous-vide), eti nazikçe hazırlama yöntemidir. Et vakumlu poşete konur ve su banyosunda pişirilir.Bu mod et, balık ve deniz ürünlerini tanımlı ve sabit bir sıcaklıkta 1-5 saat arasında, 40-85°C arasında bir sıcaklıkta pişirmenize olanak tanır. Bundan sonra oldukça yumuşak olacaktır.

Eti, balığı (veya sebzeleri ve hatta çikolatayı) vakumlu poşete koyun, poşeti süzgece koyun ve üzerini suyla kapatın. Malzemelerin karıştırma kabından dışarı sıçramasını önlemek için daima ölçü kabını kullanın.
 

Yavaş Pişirme

Daha hassas sonuç veren bu pişirme methodunda  uzun süre ve dokunmadan pişirmeye bırakırsınız.  Örneğin; 800 gr’a kadar eti  37- 98°C arasında 1-8 saat dokunmadan pişirin. Güveçler için idealdir. Ağızda eriyecek yumuşak sonuçlar için kullanın.

Yüksek Sıcaklık

Yanlızca Rehberli Pişirme ile Cookidoo’®daki tariflerin içinde mevcuttur, manuel olarak kullanılabilen bir mod değildir. Cookidoo® tariflerindeki adımlarda bulunan soğan karamelize etmek, et sotelemek gibi işlemler için kullanılır
 

Şeker Aşamaları Modu

Yanlızca Rehberli Pişirme ile Cookidoo®’daki tariflerin içinde mevcuttur, manuel olarak kullanılabilen bir mod değildir. Cookidoo® tariflerinde bulunan karamel, lolipop, krokan ve şekerlemeler gibi tarifler yapabilirsiniz.